Whatevr‘in amacı, sosyal etkinin işleyiş şeklinin değiştirmek.

Whatevr girişimi; Türkiye’nin birçok üniversitesinde aktif olan öğrenci, kulüp ve akademisyenlerden oluşan topluluğu için bir telefon uygulaması çıkararak küresel hedefler¹için ortaklıkları daha sistematik ve kolay kılmak istiyor. Whatevr uygulaması sayesinde, küresel hedefler için çalışan ve çalışmak isteyen bireyler hem hızlı bir şekilde güvenilir ortaklıklar kuracak hem de verimli bir çalışma platformuna kavuşacaklar.

Ayrıca, Whatevr uygulamasının sunduğu raporlama özelliği sayesinde kurumlar  da (özel sektör, sivil toplum, kamu kuruluşları vb.) sürdürülebilirlik performanslarını kendi altyapı sistemlerine uygun olarak ölçebilecekler. Kısaca, Whatevr uygulamasını kullanan kurumlar verimli ve konsantre bir şekilde küresel hedefler doğrultusunda faaliyetlerini yürütebilecek.

Sürdürülebilir ve parlak bir gelecek için Whatevr uygulaması kişi ve kurumların en çok tercih edeceği ortağı olacak.

¹ Dünya Liderleri önümüzdeki 15 yıl içinde 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Hedef üzerinde uzlaştı. Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme. Sürdürülebilir kalkınma için Küresel Hedefler bu taahhütleri gerçekleştirebilir. Bütün ülkelerde. Tüm insanlar için. Bunların gerçekleşebilmesi için herkesin bu hedefleri bilmesi gerekiyor.

Ekip

Barkın Atalay
Caner Korkmaz
Eralp Koçaş