Podcasting-Based Social Impact Learning Environment Projesi

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından ortak finanse edilen ”Podcasting-Based Social Impact Learning Environment” projesi 2021-2024 yılları arasında gerçekleştirilmektedir. Bu proje, sosyal etki alanında çalışan Stories for Impact (Estonya) liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Geri Norai (Litvanya) ve Letonya Sosyal Girişimcilik Derneği (Letonya) ortaklığında yürütülmektedir.  Proje kapsamında, Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi ve Sevgi Gönül Kültür Merkezi ile iş birliği yapılmaktadır.

Proje, podcast’ler ve beraberindeki referans materyalleri aracılığıyla genç profesyonellere ve gençlere sosyal ve çevresel etki ile ilgili konularda ilham vermeyi ve onların kapasitesini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin amacı doğrultusunda podcast üreten kişiler, kendi kayıtlarını yapıp KUSIF’in ”Etkiye Dair” podcast kanalından yaygınlaştırabilecekler.

Proje kapsamında sosyal etki odaklı podcastlerin üretilmesinin yanı sıra; Estonya ve Letonya’da 2 adet eğitim kampı yapılacak, sosyal etki odaklı podcast üretmenin adımlarının anlatılacağı bir rehber geliştirilecek ve ağ kurma etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

İlgili Etkinlikler