The Global Social Venture Competition (GSVC)

Global Social Venture Competition (GSVC) dünya genelinde sosyal girişimciler için danışmanlık ve tanıtım hizmeti sağlayan, ödüller veren ve öğrenciler tarafından yönetilen en büyük ve en uzun süreli iş planı yarışmasıdır. Yarışma, sürdürülebilir bir şekilde pozitif sosyal değişiklik getiren gerçek ticari işlerin yaratılmasını desteklemektedir. GSVC 6 Bölgesel Ortak ve 3 “Outreach” (Sosyal Destek) Ortağı ile işbirliği içinde UC Berkeley Haas İşletme Fakültesi tarafından organize edilmektedir.

GSVC,  azimli ve hırslı girişimcilerin kendi fikirlerini dünya üzerinde olumlu etkiye sahip olacak ticari işlere dönüştürebilmeleri için onlara danışmanlık ve tanıtım hizmeti sunmakta ve her yıl 50.000 dolar değerinde ödüller vermektedir. Bu benzersiz yarışma, 1999’dan beri öğrenciler tarafından, öğrenciler için yönetilmektedir ve gelecek vaat eden sosyal teşebbüsleri, sosyal yatırım topluluğunun beğenisine sunmaktadır.

1999’da kurulduğundan beri, GSVC yeni oluşan sosyal girişimlere çeyrek milyon dolardan fazla ödül vermiştir ve başlangıç aşamasındaki sosyal teşebbüslerin girişimcilerini yatırım topluluğuna tanıtmıştır. Geçmişte GSVC’ye kabul edilenlerin yaklaşık %25’i şimdi şirket işletmektedir. Önceki yılların finalistleri arasında Husk Power, Revolution Foods ve d.light tasarım yer almaktadır.