İŞBİRLİĞİYLE SOSYAL ETKİYARATMA AMACIMIZ

KUSIF Linkleri

 

HABERLER

image description

Competition Alert!

Competition Alert! Koç Üniversitesi öğrencileri kampüsümüzü Siemens'le beraber daha sürdürülebilir bir hale getirmek istemez misiniz? MORE DEVAMI

Sosyal Etki Gündemi

Social Value UK'den Ben Carpenter'ın Social Value Matters 2017 hakkında yazdığı blog yazısından bir alıntı paylaşıyoruz. Yazının tamamı için tıklayınız. 

"Social Value Matters konferansları seneler içinde farklı çevrelerden bir çok yetenekli profesyoneli bir araya getirmiştir ve bu kişilerin her biri için ortak buluşma noktası sosyal etkiye dair bilginin karar verme süreçlerinde kullanılması ve bu şekilde dünyanın daha iyi bir yer hale dönüştürülmesi isteğidir. 

25 ülkeden, özel sektör, akademi ve sivil toplumdan 250den fazla temsilcinin katıldığı Social Value Matters 2017 (SVM17) de farklı değildi. 

Bu sektörlere ek olarak yatırımcılar, danışmanlar ve farklı organizasyonlar vardı. Üstüne üstlük Koç Üniversitesi'nin Boğaz'ı gören manzarası ve muhteşem görüntüsünü ekleyince herkes için çok etkileyeciydi." 

Social Vaue International'ın CEO'su Jeremy Nicholls, katılımcıların profesyonel anlamdaki çeşitliliğini bu sözleriyle vurguladı: "Dünyanın farklı yerlerinden bu kadar fazla insanın bir araya gelip, eşitsizliği azaltmak adına etkilerini yönetmek istemesi gerçekten şahane!"