YEREL İŞBİRLİĞİNE DAYALI DENEYİMSELÖĞRENMEYİ DESTEKLİYORUZ

KUSIF Linkleri

 

HABERLER

image description

Change with Business Talks ve Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Jürisi

Sosyal girişimcilerin, yatırıma hazır hale gelmeleri için bilgi ve beceri kazanmasını desteklemek amacıyla Avrupa Birliği tarafından fonlanan “Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler” ve UniCredit Foundation ve Vehbi Koç Vakfı tarafından desteklenen “Change With Business” projeleri kapsamında Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve Ashoka Türkiye ortaklığında Haziran- Aralık 2017 tarihleri aras DEVAMI

KUSIF ve Koç Üniversitesi Kariyer Merkezi İşbirliği!

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu olarak üçüncü sektörü ve sosyal girişimciliği Koç Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına yakından tanıtmak, bu alandaki kariyer fırsatlarını gösterebilmek amacıyla sizlere online kariyer platformumuz hakkında bilgi vermek isteriz. DEVAMI

Sosyal Etki Gündemi

Social Value UK'den Ben Carpenter'ın Social Value Matters 2017 hakkında yazdığı blog yazısından bir alıntı paylaşıyoruz. Yazının tamamı için tıklayınız. 

"Social Value Matters konferansları seneler içinde farklı çevrelerden bir çok yetenekli profesyoneli bir araya getirmiştir ve bu kişilerin her biri için ortak buluşma noktası sosyal etkiye dair bilginin karar verme süreçlerinde kullanılması ve bu şekilde dünyanın daha iyi bir yer hale dönüştürülmesi isteğidir. 

25 ülkeden, özel sektör, akademi ve sivil toplumdan 250den fazla temsilcinin katıldığı Social Value Matters 2017 (SVM17) de farklı değildi. 

Bu sektörlere ek olarak yatırımcılar, danışmanlar ve farklı organizasyonlar vardı. Üstüne üstlük Koç Üniversitesi'nin Boğaz'ı gören manzarası ve muhteşem görüntüsünü ekleyince herkes için çok etkileyeciydi." 

Social Vaue International'ın CEO'su Jeremy Nicholls, katılımcıların profesyonel anlamdaki çeşitliliğini bu sözleriyle vurguladı: "Dünyanın farklı yerlerinden bu kadar fazla insanın bir araya gelip, eşitsizliği azaltmak adına etkilerini yönetmek istemesi gerçekten şahane!"