YÖNETMEK İÇİN ÖLÇMEYİ ÖĞRENİYORUZ:
KUSIF 4 ADIM YAKLAŞIMI İLE SOSYAL ETKİ ÖLÇÜMLEMESİ VE YÖNETİMİ EĞİTİMİ

İlginiz için teşekkür ederiz.

Sosyal Etki Ölçümlemesi ve Yönetimi Eğitimi’mize gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz! Kontenjanımız doldu. Bir sonraki eğitimimiz Mart ayında gerçekleştirilecek! Duyurularımızı takip edin!

 

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu gerçekleştirdiği faaliyetlerin sosyal etkisini ölçüp yöneterek kapasitelerini artırmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını, özel sektör ve kamu kurumlarını, fon veren kurumları, sosyal girişimleri ve bu alanda çalışmak isteyen bireyleri; 16-17 Ocak’ta KUSIF Social Impact Lab’de gerçekleştirilecek Sosyal Etki Ölçümlemesi ve Yönetimi Eğitimi’ne davet ediyor!

 

Sosyal etki analizi; kamu kurumları ve özel sektör kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarının ve sosyal girişimcilerin gerçekleştirdikleri toplumsal katkı projelerine daha bütünsel olarak bakmalarını ve sosyal fayda yaratma misyonlarını daha verimli bir şekilde yerine getirmeleri için gerekli iyileştirmeleri yapmalarını sağlar. Yürütülen faaliyetlerin ve projelerin, topluma sağladığı faydanın sosyal etki ölçümlemesiyle açığa çıkması, kurumları ve girişimleri; fon veren kuruluşlar nezdinde güvenilir kılar. Ayrıca yaratılan etkinin sektörde duyurulması ve iletişiminin yapılması söz konusu kurumun kaynak bulmasında etkili olur.

Sosyal etki ölçümlemesi ve yönetimi, kurumların çalışmalarının etkilerini ölçümleyebilmek için gereken araç ve becerileri kapsar. Bu çalışma ile kurumlar stratejik planlama yapabilir ve projelerini etkili bir şekilde değerlendirebilirler. Ölçemediğimiz şeyi yönetemeyiz!

Siz de,

• Toplumsal fayda projenizde belirlediğiniz sosyal sorunu ve çözümü ele alırken kullanacağınız strateji ve hedefleri geliştirmek istiyorsanız,

• Etki stratejinizi hazırlamak, ürün ve hizmetlerinizi en üst düzeyde etki için yeniden tasarlamak istiyorsanız,

• Sosyal etki ölçümünü iş planınıza nasıl dahil edebileceğinizi merak ediyorsanız,

• Etkinizi ölçmek ve yönetmen istiyorsanız,

KUSIF Sosyal Etki Ölçümlemesi ve Yönetimi Eğitimi’ne katılıp sosyal etki ölçümleme teknikleri üzerine bilgi ve becerilerinizi artırabilir, kurumlarınızın stratejik planlamalarını yapabilir ve projelerinizi değerlendirebilirsiniz.
Koç Üniversitesi ana kampüste gerçekleştirilecek eğitimin dili Türkçe olacak. Eğitime katılım 12 kişiyle sınırlı olup, katılım ücreti kişi başı 1350 TL + KDV’dir. Küçük gruplarla daha etkili ve yoğun bir çalışma gerçekleştirebilmek için katılımcı sayısını sınırlı tutuyoruz. KUSIF olarak bu eğitimleri iki ayda bir düzenleyeceğiz, o nedenle Ocak ayında kaçırdık diye üzülmeyin!

Ödeme için lütfen tıklayınız. Eğitime kayıt olup ödeme yapıldıktan sonra iptali maalesef mümkün değildir. İki günlük eğitim KUSIF ekibindeki uzmanlar tarafından verilecektir. Kampüse geliş ve gidişler için Hacıosman Metro’dan araç kaldırılacaktır. Ayrıca eğitim süresince öğle yemeği ve ikramlarımız olacaktır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için Ayşegül Taşıtman Arslan ile iletişime geçebilirsiniz:
atasitman@ku.edu.tr

 

Programın Eğitmenleri

 

Gonca Ongan, Dr., Saint-Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde lisans eğitimi gördü. Fordham Üniversitesi’nde Global MBA programını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nün Avrupa İktisadi bölümünden doktorasını aldı. Uzmanlık alanı “sürdürebilirlik, sosyal girişimcilik ve sosyal etki yönetimi” olan Gonca Ongan, 2000 yılından beri özel sektör, kamu sektörü ve sivil toplum alanı deneyimlerinden sonra 2010’da Koç Üniversitesi’nde göreve başladı. Kasım 2012’den beri KUSIF’te Yönetici Direktör olarak görev yapmakta ve Koç Üniversitesi bünyesinde sosyal girişimcilik, sosyal etki yönetimi ve proje dersi vermektedir. Sürdürülebilirlik, sosyal girişimcilik ve sosyal etki alanlarında farklı kurumlara gönüllü destek veren Ongan, Türkiye’de bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir platform olan Açık Açık’ın kurucu ve yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda, Koç Üniversitesi’nin de üyesi olduğu International Sustainable Campus Network’ün uluslararası danışma kuruluna Mart 2016’da seçilerek, 2016-2018 döneminde danışma kurulunda yer almıştır.

Duygu Güner, Dr., Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2007 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü tam burslu olarak tamamladı. Ardından 2007-2008 yıllarında Paris’te Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales okulunda sosyoloji alanında göç üzerine yüksek lisans programını bitirdi. 2019 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden doktora derecesini aldı. 2009’dan bu yana profesyonel olarak sivil toplum alanında çalışmaktadır. 2013- 2017 yılları arasında tam zamanlı olarak KUSIF ekibine katılan Güner, 2017 yılından bu yana KUSIF ekibine uzaktan araştırmacı olarak destek vermektedir. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum örgütleri ve özel sektörün sosyal sorumluluk projelerinde danışman, eğitmen ve sosyal etki değerlendirme uzmanı olarak görev almaktadır. Uzmanlık alanları arasında proje yönetimi, sosyal etki ölçümlemesi, gençlik çalışmaları ve deneyimsel öğrenme metotları yer almaktadır.

Agata Fortuna, Jaggiellonian Üniversitesi Filoloji Departmanı Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2009’da Lodz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Gençlerin kapasitesini geliştirme, kültürel öğrenme, çatışma ortamında diyalog, sosyal teknoloji ve sosyal girişimcilik başlıklı farklı ulusal ve uluslararası projelerde yer aldı. 2009 yılından itibaren Türkiye’de sivil toplum alanında çalışan Fortuna, YouthBank International yönetim kurulu üyesidir ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nda (KUSIF) sosyal etki ölçümü ve yönetimi alanında proje ve eğitim sorumlusu olarak çalışmaktadır. Uluslararası eğitmenlik yapan Fortuna, sosyal etki ölçümleme ve yönetimi konusunda eğitim içeriği kurgulamakta, eğitim vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

Ayşegül Taşıtman, Ege Üniversitesi’ndeki sosyoloji eğitimi sırasında feminist hareketle tanıştı. 2009 yılında Concordia Üniversitesi Simone De Beauvoir Institute’de kadın çalışmaları alanında staj yaptı. Feminist politika çalışmalarını kürtaj hakkı, kadın cinayetleri, yerel kadın forumları gibi pek çok farklı kadın platformlarında yer alarak sürdürdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim dalında erkek sünneti ve erkeklik alanında yüksek lisansını tamamlayan Ayşegül, 2013’te kadının insan hakları ihlallerine yönelik kürtaj araştırmasıyla Raoul Wallenberg Institute İnsan Hakları araştırma bursu kazandı. 2013-2015 yılları arasında araştırma asistanı olarak Eğitim Reformu Girişimi’nde çalıştı. Bu süreçte izleme değerlendirme uzmanlarından biri olarak Mor Sertifika Programı’nın izleme çalışmasını yürüttü. 2016-2018 yılları arasında lise öğretmenleri ve üniversite öğrencilerinin toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını artırmaya yönelik Mor Sertifika Programı koordinatörü olarak çalıştı. Sivil toplum örgütleri ve Birleşmiş Milletler kurumlarında danışmanlık ve ölçme değerlendirme uzmanlığı yapan Taşıtman, Haziran 2019 itibarıyla Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nda (KUSİF) Proje Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Tuğçe Aktepe Dursun, 2013 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında “sivil toplum” ve “gönüllülük” kavramlarıyla tanıştıktan sonra, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının hem ulusal hem ulusalar arası projelerinde yer aldı. Gençlik, sosyal dışlanma, iletişim, gönüllü yönetimi, sosyal girişimcilik konularının yanı sıra özellikle eğitim alanında uzmanlaşarak farklı şirketlerin organizasyonel gelişim departmanlarında Eğitim Uzmanı olarak görev aldı. Ardından, Genç Hayat Vakfı’nda Gönüllü Akademisi Koordinatörü olarak kariyerine devam etti. 2017 yılı itibariyle Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nda (KUSIF) Proje ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmakta ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Toplumsal Projeler Yönetim ve Organizasyonu Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir